Totem tabela genellikle şehirler arası yollarda görmeye alıştığımız , büyük boyutlu reklam meteryalidir . ışıklı yada ışıksız totem tabeladır …
Totemlerin Modelleri
Genel olarak totemler ve tabela modelleri şehirler arası yollarda, açık alanlarda ve cadde kenarlarında kullanılan bir tabela modelidir. Bu tabelalarda boyut ayarlama işlemleri uzaklığa bağlı olarak değişim göstermektedir. Gösterişli bir tabela modeli olan totemler, tabelalar devlet kurumlarına ait binalar, büyük alışveriş merkezleri ve iş yerlerinin fark edilmesi adına tercih edilmektedir. Büyük boyutlu tabelaların hazırlanması ise klasik tarzdaki tabelalara nazaran çok daha zordur. Bundan dolayı da yapılacak olan çalışmalar esnasında pek çok konuya dikkat edilmeli ve bu alanda deneyimli kişiler ile çalışılmalıdır. Aksi durumda gerçekleştirilecek olan çalışmalar ne yazık ki istenilenleri asla yerine getirmemiş olacaktır. Totem tabela çalışmalarında ilk aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, yerinin doğru seçilmesi olacaktır.

Totemlerin Üretimi
Yerin belirlenmesinden sonra ise totemler tabelanın yere göre uzunluğu ve büyüklüğü belirlenmekte ve oluşturulan ölçülere göre de tabelalar hazırlanmaktadır. Büyük boyutlarda hazırlanılan tabelaların yerden ciddi anlamda yüksekte olmasından ötürü zarar görme oranları yükselebilmektedir. Bu sorunların oluşmasının önüne geçilebilmesi adına tabelanın güçlendirilmesi için yere beton dökülerek sabitleme işlemi yapılmalıdır. Özellikle rüzgarlı ve fırtınalı havalarda totemler ve tabelalar yıkılma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Dolayısıyla bu tarz havalarda tabelaların korunabilmesi adına totem tabela iskeletinde mümkün olduğu kadar dayanıklı ve yeterli düzeyde malzeme tercih edilmelidir. Totemler ve tabelaların bilinen pek çok avantajı bulunmaktadır. Bundan dolayı da günümüzde birçok farklı firma kendilerini tanıtabilmek adına bu tarz tabela çeşitlerini kullanmayı tercih etmektedir.